wiadomości, które Ciebie dotyczą!

500 zł czeka jeśli jeszcze nie zdążyliście ich odebrać.

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 11 listopada 2020

Dodatkowe 500 zł należy się prawie 2.4 milionom rodzin. Dla rodzin, które mają więcej niż jedno dziecko, na każde przysługuje po 500 zł więc kwota ta może być dużo większa dla rodzin wielodzietnych. W sumie do skorzystania z programu uprawnionych jest ponad 6 mln dzieci.

500 zł nadal czeka

500 zł przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia i nie jest zależne od dochodów. Jest to wsparcie z powodu pandemii COVID-19, która w swojej pierwszej fali mocno uderzyła w sektor turystyczny. Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla rodzin, które można wykorzystać na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać jedynie w Polsce, a katalog firm biorących udział w akcji, w których bon można zrealizować jest dostępny tutaj.

Jak złożyć wniosek?

Chociaż nabór wniosków już się odbył to nie wszyscy z tej opcji skorzystali, a warto to zrobić. Bon należy się każdemu bez względu na przychody. Wniosek można złożyć przez PUE ZUS. Jak założyć konto w PUE ZUS dowiesz się z wideo poniżej.

Bon turystyczny ważny jest do 31 marca 2022 roku. Dlatego nawet jeśli w najbliższym czasie nie planujemy podróży to warto go odebrać i ewentualnie wykorzystać go w przyszłości.

Wnioski można składać od 31 lipca bieżącego roku.