wiadomości, które Ciebie dotyczą!

Już od środy można składać wnioski do programu „Moja woda”

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 28 czerwca 2020

Program „Moja woda” zakłada dofinansowanie inwestycji związanych z ponownym wykorzystaniem wody opadowej i roztopowej na terenie nieruchomości.

Oznacza to, że każdy z właścicieli domku, lub współwłaściciel, może złożyć wniosek o dofinansowanie nie więcej niż 5000 zł kosztów przedsięwzięcia. Dotacja może stanowić nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych instalacji i jej wykonania. Oprócz tego nasza inwestycja musi funkcjonować przynajmniej 3 lata od jej zakończenia.

Od kiedy można składać wnioski?

Wnioski składać można od 1 lipca 2020 roku. Wnioski składamy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednim dla miejsca powstania inwestycji. Można je składać w wersji elektronicznej poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie, ale też tradycyjnie.

Co możemy zrobić z tych pieniędzy?

Możemy zakupić wszystkie elementy związane z budową instalacji do zagospodarowania wody opadowej, ale też zapłacić za jej montaż.

Co przykładowo możemy za te pieniądze zrobić? Możemy zamontować zbiornik, do którego będziemy odprowadzać wodę deszczową, a następnie nawadniać nią nasz ogród.

Możemy za te pieniądze zrobić również oczko wodne lub instalację rozsączającą.