wiadomości, które Ciebie dotyczą!

Kiedy będzie można skorzystać z bonu turystycznego 500+?

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 10 lipca 2020

Bon turystyczny w wysokości 500 zł dostanie każde dziecko. Wiele osób zastanawia się kiedy będzie mogło skorzystać z tego dodatkowego świadczenia na wakacje. Przysługuje ono bowiem wszystkim rodzinom, które pobierają świadczenie wychowawcze w programie RODZINA 500+.

Bonem można będzie płacić wielokrotnie, a przeznaczyć można go jedynie na koszta związane z wakacjami dla dzieci. Pomorska.pl informuje, że bon będzie dostępny w formie kodu elektronicznego, który będzie można zrealizować w firmach turystycznych, które przystąpią do programu. Oznacza to więc, że nie zapłacimy nim wszędzie.

Co więcej, bon ten można będzie wykorzystać do marca 2022 roku. Nie musimy więc śpieszyć się, aby wyjechać na wakacje w tym roku.

Kiedy będzie można skorzystać z bonu?

Program ruszyć ma nie szybciej niż pod koniec lipca. Wymaga to oczywiście przygotowań ze strony rządu oraz firm, które przystąpią do programu.

Pamiętajcie jednak o tym, że świadczenie to nie będzie przyznane z góry. Musimy złożyć wniosek przez PUE ZUS. Po złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu, otrzymamy kod elektroniczny, który będziemy mogli zrealizować w firmach turystycznych.