wiadomości, które Ciebie dotyczą!

Ponad 100 tys. nagich zdjęć kobiet „deepfake” trafiło do sieci. Korzystasz z tego komunikatora?

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 21 października 2020

Jak informuje independent, do sieci trafiły zdjęcia ponad 100 000 nagich kobiet. Są to zdjęcia stworzone przez tak zwany „deepfake”. Oznacza to, że oryginalne zdjęcia zostają w bardzo naturalny sposób przerobione przez sztuczną inteligencję, tak że wyglądają na oryginalnie wykonane nagie fotografie. Odpowiedzialny w tym przypadku był bot do komunikatora Telegram. Zdjęcia zostały pobrane z kanałów Social Media tych kobiet.

Zdjęcia są zmanipulowane

Zdjęcia są zmanipulowane za pomocą sztucznej inteligencji. Wyglądają jednak bardzo realistycznie i osoby, które trafią na nie w Internecie z pewnością będą myślały, że oglądają prawdziwe nagie zdjęcia osób, które być może znają.

Większość przebadanego ruchu pochodziła z Rosji i krajów sąsiednich. Głównym celem ataku były kobiety z Argentyny, Włoch, Rosji i USA.

Jest to jednak sygnał dla nas by dobrze dbać o swoją prywatność, również w Internecie. Nie udostępniajcie nieznajomym zdjęć swoich, rodziny czy dzieci. Zablokujcie możliwość przeglądania ich osobom spoza swojej listy znajomych.