wiadomości, które Ciebie dotyczą!

Uczniowie sprzeciwiają się decyzjom rządu. Boją się o halickich i protestują.

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 12 października 2020

Jak informuje Radio Zet, uczniowie w trosce o swoich bliskich, rodziców i dziadków, ogłaszają protest. Nie zgadzają się oni z decyzją rządu. Zdecydowali się więc ogłosić „Protest uczniowski” i nie pójść dzisiaj do szkoły. Jest to odpowiedź na ich zdaniem nieodpowiedzialną politykę rządu, która w drugiej fali pandemii koronawirusa sprowadza ryzyko na ich bliskich.

Według uczniów dalsze funkcjonowanie szkół w takiej formie jest ogromnym ryzykiem, stają się one kolejnymi ogniskami COVID-19. Uczniowie przez protest domagają się tego, by wprowadzić ponownie nauczanie zdalne.

Uczniowie, którzy chcą dołączyć się do protestu, mogą nie wziąć dzisiaj udziału w zajęciach lub ubrać się do szkoły na czarno w wyrazie sprzeciwu.

Na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Protest uczniowski 2020 – #zamknijcieszkoly„. W jego opisie możemy przeczytać:

Podczas czwartkowej konferencji dowiedzieliśmy się o tym że cała Polska jest od soboty strefą żółtą i obowiązuje zakrywanie ust i nosa w terenie. Dowiedzieliśmy się również że na sobotniej konferencji dowiemy się więcej na temat funkcjonowania szkół, jedyne czego się dowiedzieliśmy to tego że wracają tzw. „godziny dla seniorów” od kiedy drogi panie Premierze uczniowe to seniorzy? Aby dowiedzieć się o funkcjonowaniu placówek zadać to pytanie musiał jeden z dziennikarzy. Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek. Wasze wytłumaczenie na nie zamykanie szkół to „98% Placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym” tylko myśląc logicznie w 20/30% tych placówek już jest ognisko koronawirusa o którym nikt nie wie. Uczniowie mają rodziny, tak naprawdę jest coś takiego jak Babcia i Dziadek i nie każdy chce ich stracić kilka lat wcześniej bo według Premiera wszystko się sprawdza. Mogę się załóżyć że nikt z Rządu od września nie był w szkole. Dołącz do protestu o co w nim chodzi?
Jeżeli masz taką możliwość przez tydzień ubieraj się na czarno do szkoły. Udostępniajcie wydarzenie oraz stronę znajomym. Wydarzenie będzie na bieżąco aktualizowane. 

https://www.facebook.com/events/1057294464696579