wiadomości, które Ciebie dotyczą!

Znana YouTuberka Red Lipstick Monster ma koronawirusa. Opowiedziała jak naprawdę wyglądają procedury.

Autor: Redakcja DPPNEWS.pl • 19 października 2020

Red Lipstick Monster czyli Ewa Grzelakowska–Kostoglu to znana YouTuberka, wizażystka i kosmetolożka. Na YouTube posiada kanał, który posiada prawie półtora miliona subskrybentów. Poinformowała na nim właśnie, że ma koronawirusa i opowiedziała jak naprawdę wyglądają procedury.

Procedury podczas pandemii

Poniżej zamieszczamy cały film Ewy, w którym opowiada ona o swoich przeżyciach związanych z zakażeniem koronawirusem. Wyłonimy z niego kilka faktów, które naszym zdaniem warte są odnotowania.

Ewa jest obecnie w izolacji i jest w dobrej kondycji fizycznej. Nie ma żadnych objawów koronawirusa, ale test zrobiła samodzielnie płacąc za niego, bo chciała odwiedzić rodziców. Chciała jednak być odpowiedzialna i uzyskać najlepszy wynik z testu RT-PCR. Z racji tego, że rodzice są w grupie wysokiego ryzyka przed odwiedzinami postanowiła się zbadać.

Jak wskazuje Ewa na naszej służbie zdrowia ciężko jest polegać, zwłaszcza gdy nie ma się objawów. Jednocześnie nigdzie nie jest w stanie otrzymać odpowiedzi na swoje pytania. Znajduje się jakby „poza systemem”.

Próba uzyskania odpowiedzi od sanepidu również okazała się tutaj nieudana. Ewa umówiła się więc prywatnie z lekarzem, który specjalizuje się w chorobach zakaźnych, aby móc zadać swoje pytania.

Jednocześnie Ewa na swoim kanale będzie regularnie informować jak przebiega choroba i procedury i co możemy zrobić i o czym powinniśmy wiedzieć.

Fot. Red Lipstick Monster